skip to Main Content

Otel Piyasası 2012 ve Trendler

2011 yılında, 31 milyon yabancı turist ülkeye giriş yapmış ve Türkiye dünya sıralamasında gelen turist sayısı bakımından 6. sıraya yükselmiştir. Türkiye’de yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen bölgelerin başında Antalya gelmektedir.Sayısı giderek artan marka oteller tüketicide güven oluşturmakta ve otel piyasasına sürdürülebilir bir büyüme getirmektedir. Uluslararası marka otel zincirlerinin Türkiye’de, özellikle Anadolu’da orta segment için kaliteli 3 ve 4 yıldızlı otel yatırımlarına yöneldikleri görülmektedir.

Otel Piyasası ve Trendler

Son zamanlarda kongre turizminde büyük bir gelişme gösteren ve 2011’de bu alanda dünyada 7. sıraya yükselen İstanbul, yakın gelecekte özellikle orta segmentlerde yeni otel yatırımlarının odak noktası haline gelecektir.

Otel piyasasının gelişimi açısından, turizmde farklılaşma büyük bir önem arz etmektedir. Türkiye’de son 10 yıl içerisinde güneş-kum-deniz turizmi dışında kongre, sağlık, kış, yat ve golf turizmi gibi farklı alanlarda da varolan potansiyeller keşfedilmeye başlamıştır.

2012 Otel Piyasası Raporu‘nu bu linkten indirebilirsiniz.

Celal Erdoğdu

İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden Şehir Plancısı olarak mezun olduktan sonra yüksek lisansımı MBA üzerine tamamladım. Gayrimenkul değerleme lisanslarımı; Türkiye'de SPK'dan ve Birleşik Krallıkta RICS'ten aldım.
Youtube'da Gayrimenkul Okulu adlı kanalımla bildiklerimi paylaşıyorum:
https://www.youtube.com/gayrimenkulokulu
Gayrimenkul Yazılarımı kişisel bloğumda paylaşıyorum:
https:/www.celalerdogdu.com

Bu yazıda 0 yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
×Close search
Ara