skip to Main Content

Gayrimenkul Değerleme Raporu Örneği İndir

Gayrimenkul değerleme raporu örneği, öncelikle nerelerde kullanılır bunu ifade etmekte fayda var. Varlıkların yeniden değerlendirilmesinde, finansman kullanımında, birleşmelerde, devralmalarda teminatların değer tespitinde, borçların yeniden yapılandırılmasında, alacakların takas yolu ile azaltılmasında, proje değeri analizlerinde, en iyi ve en yüksek analiz ihtiyaçlarında, gayrimenkul yatırım ortaklıklarının varlık hareketlerinde doğru ve güvenilir gayrimenkul değerleme raporu büyük önem taşımaktadır.

Gayrimenkul Ekspertiz Raporu Örneği

Aşağıda, İGD tarafından sizlere fikir vermesi açısından hazırlanmış bir gayrimenkul değerleme raporu örneği bulacaksınız. Bu format elbette bir SPK formatı ve banka rapor formatı değildir. Sadece sizlere fikir vermek amacıyla hazırlanmış ekspertiz raporu formatıdır.

Ayrıca ücretsiz örnek gayrimenkul değerleme raporu örneği (konut ekspertiz raporu örneği) buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Bu videoda değerleme raporu örneğini görebilirsiniz. Bu ve diğer videolarımız için İstanbul Değerleme Youtube kanalına abone olmayı unutmayın:

Bu yazıda 10 yorum var
 1. merhabalar , 3+1 143 metrekare daire almak istiyorum. rayiç bedeli 300.000/350.000 tl iken banka expertizinin değeri 220.000 tl olarak verilmiştir. expertiz in raporuna nasıl itiraz ederim..

 2. Merhaba İsmail Bey, bir sebebi olabilir. Örneğin sizin mevcutta gördüğünüz alanların hepsi, projede yer almıyor veya hukuken size ait olmayabilir. Bu durumlar, maalesef alıcılar tarafından bilinemiyor. Ancak teknik belediye ve tapu proje incelemeleri ile yerinde yapılan ölçümlerle tespit edilebiliyor. Ciddi değer farklarının genelde sebebi bu ve benzer durumlar olabiliyor.

 3. expertiz raporu %50 artırılmış imarlı araziler alacam yardımcı olursanız sevinirim yer konum farketmez fiyatda şartım:anlaşmada%5 peşin kalanıda 3ay sonra sonra nakit hesaba yatırılacak bu şartlarda elinizdeki arazileri alıcam

  1. Merhaba Sami Bey,
   SPK ve BDDK lisanslı değerleme şirketleri, aracılık (emlak komisyonculuğu) faaliyetlerinde bulunamıyor. Bu sebeple size maalesef yardımcı olamıyoruz.
   İyi çalışmalar dileriz.

 4. Slm Binanın asansörü ile merdiveni projede merdiven sağ asansör solda ama yapıda yerlerini değişmiş ise yani meediven solda asansör sağda ekspertiz sorun yaparmı merdiven başı asansörüde çizimini yaparmı iş bitirme ile iskan alınmış hiç bi sorunu yok teşekkürederim

  1. Merhaba Şenol Bey,
   Binanın kapısı farklı yerden açılmış olabilir mi? Bazen projede değişmemiş ama giriş değişince, farklı yönde gibi algılanabiliyor. Bu tip değişiklikler sonrasında proje tadilatı istenir, yeniden asansör vizesi alınması gerekir. Bunlar yapılınca yeniden iskana başvurulabilir.

 5. Merhaba bizim istanbulda kentsel donusume giren bir dairemiz var ve biz hissemizi satmak istiyoruz
  Arsa degerlemesi yapilirken hangi kriterler baz alinir arsa payi cok cuzi rakamlara satilabilirmi. Bolgedeki arsa alim satimlari dikkate alinirmi.

  1. Merhaba,
   Gayrimenkul değerleme raporu alarak değer hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
   Kendiniz değer hakkında fikir sahibi olmak isterseniz, en basit yoluyla bölgede fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
×Close search
Ara