skip to Main Content
Gayrimenkul Değerleme Lisansı SPK SPL

Gayrimenkul Değerleme Lisansı SPK SPL

Gayrimenkul Değerleme Lisansı nasıl alınır?

Sınavda hangi modüller var?

Kimler gayrimenkul değerleme lisansı alabilir?

Sınavda alınması gereken ortalama not nedir?

Modüllerden en az kaç puan almak gerekir?

Tüm sorularınızın cevabı bu videoda:

Celal Erdoğdu

İTÜ Mimarlık Fakültesi'nden Şehir Plancısı olarak mezun olduktan sonra yüksek lisansımı MBA üzerine tamamladım. Gayrimenkul değerleme lisanslarımı; Türkiye'de SPK'dan ve Birleşik Krallıkta RICS'ten aldım. Gayrimenkul alanında yazılı ve görsel içerikler üretiyor, bu alanla ilgili olanların bilgi düzeyine katkıda bulunmaya çalışıyorum.

Bu yazıda 7 yorum var
 1. Kolay gelsin
  gayrimenkul değerleme uzmanlığı belgemi almam için tek dersim kaldı sonrasında rics belgesi almak istemekteyim. Nasıl alabilirim ne gibi bir yol izlemeliyim maliyeti nedir bilgi verirseniz sevinirim
  iyi çalışmalar dilerim
  ersin aktaş

 2. Merhaba
  Gayrimenkyl değerleme lisansı için kayıt oldum yazılı sınava başvurmak için açıklanmasını bekliyorum. Öncesinde çalışmaya başlamak istiyorum ama en doğru nasıl hazırlanabilirim. Güncel kaynaklara nasıl ulaşabilirim. Kursa gitmemin faydası olabilir mi

  1. Merhaba,
   Tecrübe şartından haberdar mısınız? Bu koşulu araştırarak sınava hazırlanmanızı tavsiye ederim. Kursların veya çevrimiçi eğitimlerin faydasını görürsünüz.
   Başarılar şimdiden.

 3. Merhaba iyi günler. Gayrimenkul değerleme yapmak istiyorum. Fakat 3 yıl staj zorunluluğu varmış. Lisanslama belgesini almaya hak kazandığımı varsayaraktan Staj süresini doldurmadan kendi üstüme şirket kurup değerleme yapabilir miyim? 3 yıl sonra Lisanslama belgesini alsak oluyor mu Yoksa değerleme üzerinde çalışan şirkette 3 yıl sigortalı mı calısmam lazım.

  1. Merhaba Tamer Bey,
   Şirket kurup, çözüm ortaklığı yaparak süreci tamamlayabilirsiniz.
   Bir değerleme şirketine 3 yıl boyunca, her yıldan bir rapor hazırlamakla koşul sağlanabiliyor.
   Şirketinizde 3 yıl görev almalısınız.
   Bu linki inceleyin: http://bit.ly/32aBlNH
   Başarılar.

 4. Merhaba iyi günler. Gayrimenkul değerleme yapmak istiyorum. Fakat 3 yıl staj zorunluluğu varmış. Lisanslama belgesini almaya hak kazandığımı varsayaraktan Staj süresini doldurmadan kendi üstüme şirket kurup değerleme yapabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
×Close search
Ara