skip to Main Content

Ticaretin şekli günden güne değişmektedir. Bu değişikliklerin başında da fikir ve sermaye ortaklıkları gelmektedir. Küreselleşen dünyada ticarette aynı şekilde küreselleşmeden pay almakta ve ortaklıklar kıtalararası mesafeleri aşabilmektedir.

Ticari anlaşmaların temelinin atılması en az fikrin ortaya atılması kadar büyük önem taşımaktadır. Ortaklık kararı alan tarafların iş planlarını (business plan) yaparken şirket sermayesine kattıkları menkul ve gayrimenkuller ile muhtemel ortaklık değişimi için menkul ve gayrimenkullerin ne şekilde değer tespitinin yapılacağına karar verilmelidir.

İş ortaklığının yapısında yapılacak değişikliklerde de aynı şekilde menkul ve gayrimenkullerin değerlerinin tespit edilmesi finansal raporların oluşturulmasında ve sunulmasında duran varlıklar ile demirbaşlar kalemlerinin doğru oluşturulmasına yardımcı olacaktır.

Mali Müşavirler için Gayrimenkul Değerleme ve Demirbaş Değerleme

İGD, mali müşavirler için duran varlıklar ile de demirbaşların raporlanması finansal raporların oluşturulmasında bağımsız ve tarafsız uzman bakış açısını pekiştirecektir.

İGD’nin hukuki konulara ilişkin olarak sunmakta olduğu hizmetlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

  • Boşanma İşlemlerin Yönelik Gayrimenkul Değerleme
  • İş Ortaklığı Feshine Yönelik Gayrimenkul Değerleme
  • İş Ortaklığı Anlaşması
  • Gayrimenkul Durum ve Hasar Tespiti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Ara