skip to Main Content

Akaryakıt/LPG istasyonu değerleme çalışmaları, bilinen gayrimenkul değerleme çalışmalarından ayrılmaktadır. “Faal İşletme Değeri” istasyonun el değiştirmesine konu olacak piyasa değerini temsil etmektedir. Faal işletme değeri; istasyonun kurulu olduğu arsa, bina ve tesisat/demirbaşların yanısıra “ticari potansiyeli” de gözönüne alınarak hesaplanır. İGD’nin akaryakıt danışmanları, gayrimenkul değerleme uzmanları ve muhasebecileri ile birlikte hazırlamış oldukları kapsamlı ve detaylı “Akaryakıt/LPG İstasyonu Değerleme Raporu” güvenilir değerleme raporları sunmayı garanti etmektedir.

İGD, değerleme hizmetlerinde uluslararası değerleme standartlarına ve akaryakıt/lpg istasyonu değerlemesi hizmetlerine uygun olarak İndirgenmiş Nakit Akımı (DCF-Discounted Cash Flow) methodu ile Gelir Yaklaşımı Yöntemini kullanmaktadır. (IVS – International Valuation Standards).

Akaryakıt sektöründe uzman, ayrıca analiz ve yetkinlik gerektiren konularda geniş bir deneyime sahibiz.

İGD’nin Akaryakıt / LPG İstasyonu konularında sunmakta olduğu hizmetlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz:

  • Akaryakıt / LPG İstasyonu İntifa hakkı değerlemesi
  • Akaryakıt / LPG istasyonu değerlemesi
  • Akaryakıt / LPG istasyonu faal işletme değerlemesi
  • Akaryakıt / LPG istasyonu yatırım fizibilite çalışması
  • Akaryakıt / LPG istasyonu kira değeri tespiti

İstanbul Değerleme’nin deneyimli değerleme uzmanları Amerikan Değerleme Enstitüsü’nden “Akaryakıt İstasyonu Değerleme Eğitimi Sertifikası” na sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back To Top
Ara