Fizibilite

Fizibilite çalışmaları, yeni bir yatırım kararı alınması durumunda yatırımcıların, uygulamacıların ve finansman sağlayıcıların ihtiyaç duyduğu çalışmalardır. Bu fizibilite çalışmalarının içeriğindeki verilere dayanarak gayrimenkul yatırım kararları alınır ve uygulamaya geçilir veya uygulamadan vazgeçilebilir.

Fizibilite çalışmalarının, yatırım kararları öncesinde yapılması muhtemel zararların önüne geçilmesini sağlayabilir. Fizibilite çalışmaları, yatırımın bir nevi objektif ve profesyonel açıdan kontrolü olarak isimlendirmek yanlış olmayacaktır.

İGD – İstanbul Gayrimenkul Değerleme’nin fizibilite ekibi yatırım (yeni,ek veya yenileme amaçlı olabilir) kararlarının verilmesinde kullanılmak üzere fizibilite raporları hazırlamaktadır. İGD’nin fizibilite ekibi, yatırımın türüne göre her fizibilite için alanında uzman profesyonellerden oluşturulmaktadır.

Fizibilite raporları, amacına uygun ve titizlikle hazırlandığı taktirde şirketlerin yönetim kurullarında, teşvik sağlayan kurumlarda, finansman kuruluşlarında veya kamu kurumlarında projenizi temsil eder.

İGD’nin fizibilite çalışmaları:

İGD’nin gayrimenkul alanında sunmakta olduğu hizmetlerin ana başlıklarına şu linklerden ulaşabilirsiniz: